Ako si rezervovať letenku – návod

 In Nezaradené

Dnes vám prinášame podrobný návod ako si rezervovať letenku u slovenského predajcu leteniek pelikán. Vďaka návodu sa stane rezervácia jednoduchou aj pre úplného nováčika !

Predpokladáme teda, že máte už vybraný let a prechádzame k jeho priamej rezervácii. Potom ako ste si zvolili dátum letu a počet cestujúcich kliknite na vami vybraný let. U niektorých letov máte v ten istý deň na výber aj ranný aj večerný let. Preto treba zvoliť, ktorým letom chcete letieť a následne vyplniť údaje o pasažieroch. Pod menom máte možnosť výberu batožiny. Podľa jednotlivých prepravcov sa líši aj cena aj množstvo aké si môžete zo sebou zobrať.

Daľšiou položkou je poistenie –  na výber máte štandartne poistenie STORNO letenky a poistenie ISTOTA. Prvá varianta zahŕňa poistenie v prípade nevyžiadaného pobytu v nemocnici a tým pádom nemožnosti letieť. Cena je 11 eur /osoba. V tomto prípade Vám bude nahradená plná suma letenky. Poistenie ISTOTA zahŕňa množstvo daľších možností kedy Vám bude preplatená určitá suma z letenky. Cena je 24 eur a čo všetko zahŕňa nájdete po kliknutí na ňu. Poslednou možnostou je letieť bez poistenia.

 

Následne treba vyplniť kontaktné údaje a fakturačné údaje. Nasleduje rekapitulácia kde vidíte všetky položky a konečnú sumu na zaplatenie.  Dostávame sa k samotnej platbe za letenku.  U nízkonákladových leteniek je jediná možnosť platba kartou – v tomto prípade treba mať kartu , ktorá podporuje VISA, VISA Electon alebo MasterCard ( je to napísané na samotnej kreditnej/debetnej karte ).  Potrebné sú údaje – číslo platobnej karty ( 16 miestne ), dátum expirácie v tvare mm/rr  a CVV kód ( 3 miestne číslo na druhej strane karty ).

U klasických leteckých spoločností je možná aj platba prevodom či poštovou poukážkou. V tomto prípade máte na výber z piatich účtov v piatich rôznych bankách na ktoré môžte peniaze previesť. Platiť sa dá cez platobné terminály každej banky – čiže po zvolení konkrétneho platobného terminálu vás presmeruje na stránku banky kde sa pomocou vaších údajov prihlasite do vášho internet bankingu kde vám peniaze strhne z účtu.

Letenka je tým pádom zarezervovaná a všetky daľšie pokyny vám prídu e-mailom.   Provízia  za vystavenie letenky je od 10 do 17 eur za osobu na spiatočný let.

 

 

Recent Posts

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Niesme momentálne online, no zanechajte nám správu a my vám odpovie čo najskôr :)

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search