Ako si vytlačiť letenku – NÁVOD

 In Nezaradené

V tomto článku sa pozrieme akým spôsobom si viete vytlačiť letenku po jej zakúpení. Či už letenku kupujete na stránke samotného leteckého prepravu alebo ktoréhokoľvek predajcu leteniek, postup je vždy rovnaký. Po zaplatení letenky sa Vám zobrazí rezervačný kód letenky a jej potvrdenie. Tieto údaje by ste mali dostať aj na email ak by ste si ich v danom okamžiku neuložili.

 

Kedže pre človeka kupujúceho letenku po prvý krát môže byť tento proces trošku komplikovaný a preto ako vzorový príklad si zoberieme rezerváciu u najväčšieho predajcu leteniek Pelikan.sk. Kúpa letenky je tam prehľadná a jednoduchá na rozdiel od webstránok niektorých prepravcov ktoré sú navyše v angličtine.

 

1, Vyhľadanie letenky

 

Po vyhľadaní a zvolení vyhovujúceho letu budete pokračovať na vyplnenie údajov o cestujúcom. Okrem mena a priezviska, treba zadať dátum narodenia a ostatné kontaktné údaje. Následne vám systém ešte ponúkne možnosť dokúpenia poistenia letenky.

 

2, Spôsob platby 

V druhom kroku si zvolíte možnosť platby a nižšie je uvedené zhrnutie objednávky. Na výber je niekoľko variánt platby, pričom okrem platby kartou je možné letenku zaplatiť aj prevodom na účet.

 

 

 

3, Dokončenie objednávky – rezerváčný kód

Po zvolení platby za objednávku alebo jej zaplatení sa vám zobrazí rezervačný kód, ktorý si starostlivo uchovajte. Práve ten je dôležitý pri nasledovných krokoch a vytlačení letenky.

 

4, Vytlačenie letenky

Nato aby ste si letenku vytlačili, potrebujete už spomínaný rezervačný kód s ktorým treba vykonať check-in. Postup pre vykonanie check-inu sa líši podľa toho s kým letíte. Kým pri klasických aerolíniách a medzikontinentálnych letoch stačí väčšinou prísť na letisko s týmto kódom, pri nízkonákladových typu Ryanair alebo Wizzair je nutné vykonať bezplatný check-in prostredníctvom internetu a to niekoľko dní pred samotným letom. Rezervačný kód teda slúži na získanie samotnej letenky, často nazývanej tiež boarding pass s ktorou už nastupujete priamo do lietadla.

O procese online check-inu sa dočitate v samostatnom článku.

Recent Posts
Comments
  • Janka
    Odpovedať

    Prosim vas ako si vytlacim letenku u spolocnosti Ryanair na let spat kedze checkin mozem urobit iba 4 dni pred odletom a dovolenku mam na 11 dni???

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Niesme momentálne online, no zanechajte nám správu a my vám odpovie čo najskôr :)

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search