Ako vyberať letenku ?

 In Nezaradené

V dnešnom článku si stručne povieme ako a podľa akých kritérii si vybrať letenku, tarif či leteckú spoločnosť.

 

V prvom rade si treba vedieť kam letíme a podľa toho sa posunúť daľej. Pokiaľ sa jedná o letenky v rámci Európy tak si pozrite tento článok. V ňom nájdete odpoveď prečo a akú leteckú spoločnosť zvoliť. Pokiaľ ide o zámorske lety, napríklad do Newyorku, je dobré sledovať akciové ponuky, kde napríklad sa dajú kúpiť letenky v akcíí od 256 Eur.

Z takýmito dobrými cenami môžete rátať však iba u predajcov, kedže tie majú od leteckých spoločností vyjednanú lepšiu cenu ako môžete vidieť na stránkach leteckých spoločností. Zaujimavé letenky za skvelé ceny do sveta nájdete denne aj na stránke akcniletenky.com .

Druhou vecou je rozhodnúť sa či budeme cestovať z batožinou alebo naľahko, teda iba s príručnou batožinou.  Kým u nízkonákladových prepravcov je príručná batožina v cene letenky a batožina do podpalubia sa príplaca,  priemerne v cene 30 € pri spiatočnej letenke., tak pri klasickým aerolinkách je väčšinou táto batožina už v cene letenky a pri akciových tarifoch je možné letieť len za o niečo vyššiu alebo takmer rovnakú cenu ako s nízkonákladovým prepravcom.  Preto stojí za zmienku porovnať  si cenu lowcostu a ostatných leteckých spoločností. Pokiaľ  sú ceny podobné v prospech klasických leteckých spoločností hrá aj fakt, že väčšinou lietajú na letiská bližšie pri centre mesta ako nízkonákladové.

Príkladom je letisko v Paríží Charles de Gaule kde je vzdialenosť od centra približne 25km a na ktoré lieta väčšina aeroliniek – Austrian Airlines, ČSA. U Ryanairu, ktorý lieta na letisko Paríž Beauvais   je vzdialenosť do centra Paríža až 75 km čo predražuje následnu dopravu do mesta. Preto treba rátať aj s týmito faktormi pri porovnávaní cien leteniek. Zdanlivo najlacnejšia letenka sa tak môže premeniť na drahšiu ako ponuka od konkurencie.

Preto používajte vyhľadávač leteniek, vďaka ktorému získate prehľad o cenovej ponuke leteniek. Potom už len stačí zarátať cenu batožiny ( ak ju potrebujete ) a dopravu z/na letisko Košice . Tiež pokiaľ je termín vašej cesty variabilný pozrite si ponuku letov +- 3 dni kde možno nájdete letenky lacnejšiu aj o desiatky eur. 

 

Recent Posts
Comments
pingbacks / trackbacks

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Niesme momentálne online, no zanechajte nám správu a my vám odpovie čo najskôr :)

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search