Čakáte ? Lacnejšie už nebude

 In Nezaradené

Aké je vhodné obdobie na kúpu leteniek a koľko dopredu sa oplatí rezervovať si povieme v tomto článku

 Podľa čoho sa odvíja cena? 

Situácia sa na trhu z letenkami značne zmenila. Zlatá éra 1 € leteniek je dávno za nami. Napriek tomu sa stále dá vďaka nízkonákladovým spoločnostiam ušetriť na cene leteniek. Treba však vedieť kedy letenky nakupovať. Je to individuálne od každej leteckej spoločnosti, napríklad od najvyužívanejšieho dopravcu Ryanairu je táto doba zvyčajne mesiac. Pokiaľ teda rezervujete letenky v predstihu 30-45 dní máte najvyššiu pravdepobnosť, že nakúpite letenky najlacnejšie.

Častokrát ide aj o rozdiely v desiatkach percent, kedy letenka aj od nízkonákladovej spoločnosti  môže cenovo prevýšiť alebo dosahovať cenu letenky od klasického prepravcu. Je tak hlavne keď si chcete zakúpiť letenku pár dni pred odletom.   Pokiaľ teda potrebujete letieť narýchlo a nemáte možnosť rezervovať dlhodobo dopredu, určite si porovnajte aj ponuku prepravcov ako sú Air France, Austrian, Lufthansa s tými nízkonákladovými – Ryanair, Fly Niki, a iných.  Ceny budú podobné a pri uváženi bezplatnej batožiny v prípade letenky od klasického prepravcu môže byť o víťazovi rozhodnuté.

U klasických prepravcov je zvyčajne cena rovnaká, respektíve či letíte o dva týždne alebo dva mesiace  je takmer jedno a rozdiel ceny letenky je iba rádovo v percentách. Napriek tomu aj títo prepravcovia pripravujú rozličné akciové ponuky, zvyčajne ide o letenky do Európy za 99 €. 

Ceny Ryanairu vs. ostatné spoločnosti

 

Pre porovnanie uvádzame príklad najtypickejších destinácii kde Slováci lietajú. Ako prvé budeme hľadať jednosmernú letenku na budúcu stredu, t.j. 5 dní pred odletom do Londýna. Odlet bude z miest Bratislava, Viedeň letisko a Budapešť.

BTS/BUD/VIE- Londýn s nízkonákladovými spoločnostami , jednosmerne :

1, Ryanair  Bratislava – Londýn-  cena  56 € / osoba  s batožinou 75 €

2, WizzAir Budapešť – Londýn – cena 67 € / osoba s batožinou 85 €

 

BTS/BUD/VIE- Londýn s klasickými spoločnostami , jednosmerne :

1,  Air Berlin – Viedeň – Londýn – cena 188 €  /osoba

2, British Airways –  Viedeň – Londýn – cena 205 €  / osoba

3, Austrian Airlines – Viedeň – Londýn – cena 350 €  /osoba

 

Cenovo teda vidno rozdiely medzi jednotlivými prepravcami no rovnako sa tieto rozdiely odrážajú aj v kvalite služieb a pohodlia na palube lietadla. Kým u Ryanairu ste prísne kontrolovaní pri rozmeroch batožiny, jej hmotnosti, na palube stále obtažovaní predajom občerstvenia za vysoké ceny, tak u prepravcov ako je Austrian máte okrem batožiny zdarma aj občerstvenie na palube, viac priestoru na sedenie, dennú tlač taktiež zdarma a vo väčšine lietadiel aj obrazovku s ponukou filmov a seriálov.

 

 

Recent Posts

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Niesme momentálne online, no zanechajte nám správu a my vám odpovie čo najskôr :)

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search