Dovolenka na Sicílii

 In Nezaradené

 

Ešte neviete kam pôjdete na dovolenku ? Hľadáte tipy kam by ste si šli cez leto po zime oddýchnuť ? Náš dnešný tip je dovolenka na Sicílií. Sicília je najväčší ostrov v Stredozemnom mori a určite sa ňom nebudete nudiť ! Síce je úradný jazyk taliančina ale určite sa dohovoríte aj po anglicky, nemecky či dokonca aj rusky.  V letných mesiacoch tu v podstate neprší zrážky sú naozaj ojedinelé takže zlého počasia sa určite nemusíte báť. Priemerne teploty sú v lete cca. 28 °C. Možno sa Vám to bude zdať málo ale v prímorskom prostredí budete teplotu vnímať inak ako na Slovensku kde nemáme vlhkosť vzduchu ako pri mori.

Pri výbere hotela dbajte aj na pohodlné postele, pokiaľ si nechcete pokaziť dovolenku prebdetými nocami. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľna zo sprchou. Potešia aj izby vybavené televízorom a SAT. a  aj keď sa to možno zdá ako nepodstatná vec hlavne na dovolenke, nikdy neviete kedy sa budete nudiť. Taktiež si môžete priplatiť za izbu, ktorá bude mať slnečné terasy a tak nebudete žiadnu TV potrebovať.

Ak  sa nebude stravovať na hoteli doporučujeme sicílsku kuchyňu. Sicílska kuchyňa je dlhodobo preslávená kvalitným tradičným jedlom. Miestni obyvatelia sú známi konzumáciou cestovín a paradajkovej omáčky. Práve preto by sme odporučili vyskúšať niečo tradičné. Od stredoveku sa tu vyrába aj kvalitné víno a oleje.

Nie nadarmo sa hovorí, že najkrajšie pláže nájdete na Sicílií. Najkrajšie pláže, ktoré by ste mali určite navštíviť sú : Taormina, Lido di Noto a pláž Mondello. Najlepšia možnosť ako na pláže dopraviť je autobus.  Kúpať sa dá takmer celý rok pokiaľ sa radi otužujete tak aj celý rok.

Jednoznačne najlepší sposob dopravy na Sicíliu je tá letecká. Okrem ušetreného času si taktiež oddýchne aj vaša penaženka, kedže lacné letenky si môže zabookovať aj u nás na stránke. So spoločnosťou Ryanair sa dostanete na Sicíliu priamo z Bratislavy do Trapani  a v predstihu sa dajú zakúpiť už od 150 €

Recent Posts

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Niesme momentálne online, no zanechajte nám správu a my vám odpovie čo najskôr :)

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search