Najlacnejšie letenky po Európe

 In Nezaradené

 

Pokiaľ hovoríme o najlacnejších letenkách v Európe hovoríme jednoznačne o Ryanairi !

Ryanair je už dlhodobo jednotkou v Európe čo sa týka počtu prepravených pasažierov. Za rok 2011 prepravil viac než 75 miliónov ľudí na desiatkách trás po celej Európe.  Táto stále viac využívana aerolinka sa stala symbolom pre najlacnejšie letenky.

 

Každý človek, ktorý potrebuje letieť do niektorého z väčších Európskych miest sa určite stretol s ponukou Ryanairu. Odkedy bola otvorená linka z Bratislavy stala sa tak najvyuživanejšiou leteckou spoločnostou Slovákov. Za minulý rok z Bratislavského letiska prepravila viac než milión cestujúcich a to práve vďaka veľmi priaznivým cenám leteniek. Najvyužívanejšia trasa Bratislava – Londýn sa dá kupiť už od 50 €. 

Ryanair preto ostáva najlacnejšiou voľbou nielen pre Londýn, ale aj pre iné metropoly. Spomeňme napríklad obľúbené Miláno, do ktorého sa dajú zakúpiť najlacnejšie letenky už od 9 €. Potom napríklad Brussel, či Paríž. Toto všetko sú mestá, ktoré teraz môže vidieť naozaj každý, pretože cestovanie leteckou dopravou po Európe sa naozaj stalo veľmi lacným.

Napriek tomu sa však môže aj letenka s Ryanairom celkom slušne predražiť. Je tak hlavne pri nováčikoch, ktorý ešte nekupovali letenku a tak zbytočne pri rezervácii dokúpili veci, ktoré vlastne nepotrebujú. Napríklad kufor Samsonite ( od 99€ ) prípadne batožinu navyše alebo  poistenie.  Vďaka tomu sa možno dostať na cenu až stovák eur, kde sa potom dá kúpiť aj lacnejšia varianta od klasických aeroliniek.

V tomto prípade je vhodné porovnať ceny z inými aerolinkami ( napríklad cez pelikán.sk ) kde je častokrát batožina, občerstvenie a iné veci v cene letenky. Preto aj najlacnejšie letenky treba kupovať z rozumom aby naozaj najlacnejšími aj boli.

Pokiaľ žijete v Čechách do uváhy prichádzajú letenky od spoločnosti WizzAir či Easyjet. Ich cena je o niečo vyššia ako u Ryanairu ale nakoľko Ryanair nelieta z Prahy, tak najlacnejšie letenky z Prahy kúpite práve od týchto dvoch spoločností .

 

Netreba teda zabúdať čo všetko treba spraviť aby ste naozaj leteli za čo najnižšiu cenu. O tom viac v tomto článku. 

 

 

Recommended Posts
Comments
pingbacks / trackbacks
  • […] a podľa toho sa posunúť daľej. Pokiaľ sa jedná o letenky v rámci Európy tak si pozrite tento článok. V ňom nájdete odpoveď prečo a akú leteckú spoločnosť zvoliť. Pokiaľ ide o zámorske lety, […]

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Niesme momentálne online, no zanechajte nám správu a my vám odpovie čo najskôr :)

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search